Pest Control – Zwalczanie szkodników

Pest Control icon RGB

Zabezpieczenie przed gryzoniami

Home /
Pest Control

Po czym poznać, że w domu jest szczur lub mysz?

Gryzonie szukają schronienia w domach zazwyczaj jesienią, kiedy na zewnątrz robi się wyraźnie chłodniej. Ich obecność rozpoznasz po:

  • odchodach pojawiających się na podłodze, kuchennych blatach – są to spiczaste, czarne pałeczki o długości od 3 do 8 mm;

  • uszkodzonych meblach i przewodach – na tych pierwszych można zauważyć ślady zębów. Natomiast kable są często przegryzane przez szczury, które mają mocne, ostre zęby;

  • zniszczonej izolacji cieplnej – gryzonie łatwo przedostają się pod warstwę ocieplenia, jeżeli podczas budowy domu popełniono błędy wykonawcze. Przegryzają one styropian i znajdują ciepłe miejsce do zagnieżdżenia się na czas zimy;

  • okruchach, resztkach jedzenia rozrzuconych w różnych miejscach domu;

  • odgłosach, które najczęściej słychać w nocy, kiedy gryzonie są najbardziej aktywne – są to charakterystyczne dźwięki drapania, piski.

Jak zabezpieczyć się przed gryzoniami?

Aby uchronić dom przed inwazją gryzoni, należy:

  • zamontować solidne siatki stalowe na wszystkich otworach wentylacyjnych znajdujących się na zewnątrz budynku;

  • pamiętać o zamontowaniu listwy cokołowej w miejscach, w których styropian nie jest zabezpieczony siatka zbrojeniową;

  • przechowywać żywność w szczelnie zamkniętych pojemnikach;

  • pomyśleć o kupieniu kota – jest to naturalny wróg gryzoni.

Jeżeli chcesz ograniczyć do minimum ryzyko pojawiania się myszy i szczurów w domu, możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Specjaliści umieszczają wokół budynku, w newralgicznych miejscach karmniki, pułapki, chwytacze. Dzięki temu gryzonie nie docierają do domu – są zwalczane zanim im się to uda.

Zadzwoń do nas!

605473950

Gryzonie w domu to poważny problem ze względu na to, jak groźne są one dla zdrowia. Zjedzenie żywności, która miała kontakt z odchodami tych zwierząt lub ugryzienie przez szczura może zakończyć się zagrażającą życiu chorobą.

Bywa, że ich pojawienie się wynika z błędów w konstrukcji budynku. Często przedostają się one do pomieszczeń m.in. przez zbyt dużą szczelinę wentylacyjną między nadbitką a tynkiem. Wtedy gryzonie niszczą warstwę styropianu, która jest elementem elewacji i ocieplenia, a to prowadzi do powstania mostków termicznych.

Dlatego zadbaj o to, aby zabezpieczyć dom przed gryzoniami, a kiedy zauważysz ich obecność, wezwij naszych specjalistów. Pomożemy Ci szybko pozbyć się nieproszonych gości!

Kiedy należy wezwać firmę DDD?

Firmę DDD należy wezwać zawsze wtedy, gdy zauważysz w budynku obecność gryzoni. Myszy i szczury rozmnażają się w błyskawicznym tempie, niszczą izolację, elementy ocieplenia, dachu, robią dziury w styropianie. W skrajnych przypadkach, gdy zajmą się one ścianą budynku, skala zniszczeń może być tak duża, że konieczny może okazać się remont uszkodzonej elewacji.

Deratyzację warto przeprowadzać zwłaszcza jesienią i wiosną. Polega ona na monitoringu aktywności gryzoni, wyłożeniu specjalnych lepów oraz zastosowaniu karmników i pułapek. W ten sposób problem myszy i szczurów zostaje możliwe najszybciej rozwiązany – szkodniki nie wyrządzą kolejnych szkód w budynku.

Bezpieczeństwo podczas zwalczania gryzoni

Deratyzację można przeprowadzać za pomocą środków chemicznych i mechanicznych. W celu pozbycia się myszy i szczurów z domu stosujemy pułapki, karmniki oraz lepy. Ich stosowanie jest bezpieczne dla użytkowników pomieszczeń.

Nie musisz dzielić swojego domu ze szkodnikami, które niszczą ocieplenie, elementy konstrukcji ścian i na każdym kroku zatruwają Ci życie. Wezwij naszą firmę, a wykonamy skuteczne zabezpieczenia lub też pozbędziemy się szczurów i myszy. Z naszymi metodami żaden gryzoń nie ma z nami szans!

 

Pozostałe usługi

Sprawdź również inne usługi.

Deratyzacja

Deratyzacja, czyli odszczurzanie, ma na celu zwalczenie szczurów i myszy w danym obiekcie.

Ozonowanie

Ozonowania polega na oczyszczaniu powietrza ozonem, czyli tlenem w formie cząsteczki złożonej z trzech atomów.

Dezynfekcja

Aby skutecznie i szybko się ich pozbyć, warto zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń.