Pest Control – Zwalczanie szkodników

Pest Control icon RGB

Zwalczanie kleszczy Gdańsk | Gdynia | Sopot

Home /
Pest Control

Gdzie żyją kleszcze?

Kleszcze to pajęczaki, które najchętniej żyją w wysokich trawach, krzewach lub na niskich drzewach. Lubią wilgoć i ciepło, choć bardzo wysokie temperatury obniżają ich aktywność. Wówczas kleszcze przebywają bliżej ziemi, gdzie jest wilgotniej. Można je spotkać w lesie, w parku, ale także we własnym ogrodzie czy na działce. Dlatego jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie bliskich, warto pomyśleć o profesjonalnym zwalczaniu kleszczy za pomocą oprysku.

Kogo atakują kleszcze?

Kleszcze żywią się krwią, dlatego atakują zarówno ludzi, jak i zwierzęta domowe. Badania wykazały jednak, że mają określone preferencje dotyczące grupy krwi. Najbardziej narażone na ataki są osoby z grupą krwi A, a najmniej takie z grupą krwi B. Problem kleszczy współcześnie dotyczy jednak każdego, kto przebywa w lasach lub na świeżym powietrzu.

Jakie choroby przenoszą kleszcze?

Kleszcz przenosi groźne choroby takie jak borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu, a także występujące nieco rzadziej:

  • babeszjozę,

  • anaplazmozę,

  • bartonelozy,

  • gorączkę Q,

  • tularemię.

Choroby przenoszone przez kleszcze mogą mieć bardzo groźne konsekwencje, z którymi niejednokrotnie trzeba się zmagać przez całe życie.

Jak uchronić się przed kleszczami?

Ryzyko ukłucia można zmniejszyć m.in. poprzez noszenie odzieży z długimi rękawami i nogawkami, a także odstraszające preparaty chemiczne aplikowane na skórę oraz ubranie, których kleszcze nie tolerują. Po przebywaniu na obszarach, na których występują te pajęczaki, należy zawsze dokładnie obejrzeć ciało w ich poszukiwaniu.

Zadzwoń do nas!

605473950

Kleszcze to jedne z bardziej niebezpiecznych szkodników bytujących w otoczeniu człowieka. Przenoszą liczne groźne choroby, które mogą prowadzić nawet do trwałej utraty zdrowia. Sprawdź, dlaczego warto postawić na zwalczanie kleszczy w ogrodzie i jak to robimy!

Co zabija kleszcze?

Aby skutecznie zwalczać kleszcze na otwartych przestrzeniach, konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych. Na kleszcze działają takie środki jak: cypermetryna i inne pyretroidy.

Jaki jest najskuteczniejszy środek na kleszcze?

Za najskuteczniejszy środek na kleszcze uznawany jest DEET (N,N-Dietylo-m-toluamid). Na rynku dostępne są gotowe preparaty o różnym stężeniu DEET (nawet od 50%), które mogą być aplikowane bezpośrednio na skórę.

Co odstrasza kleszcze z ogrodu?

Kleszcze w ogrodzie można zmniejszyć za pomocą roślin takich jak:

  • wrotycz pospolity

  • kocimiętka Faassena

  • lawenda wąskolistna

  • rozmaryn lekarski

  • złocień dalmatyński.

Ich zapach pomoże w odstraszeniu pajęczaków, a często także komarów i innych owadów.

Oprysk na kleszcze – kiedy wykonać zabieg?

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się kleszczy na danym obszarze jest profesjonalny oprysk. Należy go przeprowadzić 2-3 razy w ciągu sezonu, zaczynając od wiosny. Ekologiczny oprysk na kleszcze należy przeprowadzać w bezwietrzny dzień, w godzinach wieczornych (aby ochronić owady pożyteczne, takie jak pszczoły).

Oprysk na kleszcze – kiedy wykonać zabieg?

Obecnie kleszcze pojawiają się nie tylko w lasach, ale również w przydomowych ogrodach. Jeśli chcesz uchronić swoich bliskich przed ryzykiem ukąszenia, warto zastosować profesjonalne opryski. Stosujemy sprawdzone metody i doradzamy w kwestii zwalczania kleszczy. Zapraszamy do kontaktu!

Pozostałe usługi

Sprawdź również inne usługi.

Monitoring HACCP

Cykliczne monitorowanie obiektu pozwala na szybkie wykrycie potencjalnego zagrożenia w postaci szkodników oraz jego wyeliminowanie.

Ozonowanie

Ozonowania polega na oczyszczaniu powietrza ozonem, czyli tlenem w formie cząsteczki złożonej z trzech atomów.

Dezynfekcja

Aby skutecznie i szybko się ich pozbyć, warto zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń.