- Poniedziałek- Niedziela: 6-24
- kontakt@pestcontrol-24.pl
- 605 473 950
Pest Control – Zwalczanie szkodników
Zgodnie z obowiązującymi przepisami producenci, dystrybutorzy oraz przetwórcy żywności są zobligowani do wdrażania systemu HACCP. Ma to na celu regularne lustrowanie zakładu, sklepu, restauracji pod kątem tego, czy znajdują się w nim czynniki mogące negatywnie wpływać na żywność. Cykliczne monitorowanie obiektu pozwala na szybkie wykrycie potencjalnego zagrożenia w postaci szkodników oraz jego wyeliminowanie.
System HACCP może być wdrożony jedynie przez wyspecjalizowane zakłady zwalczania szkodników. Przeprowadzanie monitoringu polega na realizowaniu siedmiu zadań. Są to:
Ocena zagrożenia pojawienia się szkodników i wskazania środków zapobiegawczych.
Identyfikacja krytycznych punktów kontroli (CCP).
Ustalenie limitów krytycznych.
Opracowanie planu monitorowania obiektu i wdrożenia systemu kontroli zagrożeń.
Zaplanowanie działań korygujących – w sytuacji, gdy punkt krytyczny nie spełnia wymagań.
Opracowanie procedur weryfikacji systemu.
Opracowanie procedur prowadzenia dokumentacji dotyczącej cyklicznego monitoringu.
System HACCP i program zwalczania szkodników jest inny dla każdego obiektu. Podczas jego opracowywania bierze się pod uwagę specyfikę danego zakładu, produkowanej oraz magazynowanej w nim żywności. Natomiast oceniając, czy w obiekcie pojawiły się szkodniki, wykorzystuje się karmniki deratyzacyjne, chwytacze gryzoni, pułapki feromonowe i z atraktantem, a także lampy owadobójcze.
Monitoring HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points), czyli System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, to jeden ze skuteczniejszych sposobów monitoringu, a w efekcie – metod zwalczania szkodników. Jest on wykorzystywany w zakładach zajmujących się przetwórstwem, przygotowywaniem, magazynowaniem, transportem oraz dystrybucją żywności.
Korzystając z naszych usług, masz pewność, że monitoring HACCP umożliwi szybkie wykrycie szkodników i ich błyskawiczne zwalczenie. Dowiedz się więcej o tym systemie, który pozwala zapewnić bezpieczeństwo żywności – ochronę przed insektami i gryzoniami.
Wdrożenie GMP i GPH jest konieczne, jeżeli w danym obiekcie ma być prowadzony monitoring HACCP.
GMP to Dobra Praktyka Produkcyjna, czyli zbiór reguł, których przestrzeganie gwarantuje zapewnienie wysokich standardów w poszczególnych procesach produkcji spożywczej. Natomiast GHP to Dobra Praktyka Higieniczna. Do jej wymagań należą:
zapewnienie właściwej lokalizacji zakładu, lokalu gastronomicznego – nie mogą one działać w miejscu, w którym znajdują się materiały zagrażające bezpieczeństwu żywności;
zadbanie o funkcjonalny układ pomieszczeń;
zapewnienie niezbędnych maszyn i urządzeń mogących mieć kontakt z żywnością;
procesy mycia w dezynfekcji – regularne, codzienne czyszczenie oraz dezynfekowanie maszyn i powierzchni;
zadbanie o zaopatrzenie obiektu w wodę;
kontrola odpadów;
monitoring szkodników.
Na integrowane metody zwalczania szkodników (IPM) stosowane w zakładach spożywczych, restauracjach składają się wszystkie dostępne sposoby zwalczania groźnych insektów i gryzoni. To także opracowany dla danego obiektu program profilaktyki.
Zgłoś się do nas, a profesjonalnie zajmiemy się monitoringiem, ocenimy, jakie ryzyko pojawienia się szkodników istnieje w Twoim zakładzie. Zapewnimy też maksymalną skuteczność przeprowadzanych zabiegów interwencyjnych, jeżeli okaże się, że w obiekcie żerują insekty lub gryzonie.
Zatroszcz się o prawidłowe i skuteczne wdrożenie systemu HACCP – zaufaj zawodowcom z Pest Control!
Sprawdź również inne usługi.
Deratyzacja, czyli odszczurzanie, ma na celu zwalczenie szczurów i myszy w danym obiekcie.
Ozonowania polega na oczyszczaniu powietrza ozonem, czyli tlenem w formie cząsteczki złożonej z trzech atomów.
Aby skutecznie i szybko się ich pozbyć, warto zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń.