Pest Control – Zwalczanie szkodników

Pest Control icon RGB

Ozonowanie pomieszczeń Gdańsk | Gdynia | Sopot

Home /
Pest Control

Ozonowanie – najskuteczniejsza metoda dezynfekcji

Ozon to trójatomowa odmiana tlenu. Jeden z tworzących go atomów jest niestabilny i ma tendencję do odłączania się. Samoczynny rozpad ozonu jest wykorzystywany podczas ozonowania pomieszczeń. Odłączony atom wchodzi w reakcje z innymi związkami, a sam gaz wyróżnia wysoka zdolność penetracji. To między innymi dzięki temu dezynfekcja pomieszczeń za jego pomocą jest tak efektywna.

Działanie ozonu jest nieporównywalnie skuteczniejsze i aż 3000 razy szybsze od działania chloru. Ozonowanie jest również wszechstronną metodą dezynfekcji. W ten sposób można odkażać cały szereg pomieszczeń oraz materiałów.

Proces dezynfekcji polega na zasysaniu powietrza przez generator ozonu, który przekształca je na gaz o wyjątkowych właściwościach. Podczas ozonowania wykorzystuje się również specjalne lampy UV.

Ta niewymagająca użycia środków chemicznych metoda dezynfekcji stała się szczególnie popularna wraz z wybuchem pandemii COVID-19. Dowiedziono, że ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na neutralizację koronawirusa.

Ozonowanie pomieszczeń, samochodów, chłodni, magazynów

Dezynfekcja za pomocą ozonu ma wszechstronne zastosowanie. Możliwe jest ozonowanie mieszkań, pomieszczeń gospodarczych, w których przechowywana jest żywność. W ten sposób odkaża się hale produkcyjne, ciągi komunikacyjne, auta, klimatyzację i tapicerkę. Ozon może być wykorzystany do oczyszczania wody, żywności, ziarna przeznaczonego na siew.

Zadzwoń do nas!

605473950

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów – wirusów, bakterii i grzybów. Metoda ta pozwala także na szybkie usuwanie zapachów, które są nieprzyjemne i uciążliwe, w tym np. woni dymu papierosowego czy zwierząt.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń jesteśmy w stanie przeprowadzić dezynfekcję zarówno lokali mieszkalnych, jak i użytkowych oraz obiektów gospodarczych. W naszej ofercie znajduje się również ozonowanie samochodów.

Ozonowanie to sposób dezynfekcji pomieszczeń ceniony przez klientów zarówno ze względu na skuteczność, jak i bezpieczeństwo. Ozon to naturalny środek odkażania mikrobiologicznego. Wykorzystując go podczas walki z drobnoustrojami, nie trzeba stosować preparatów chemicznych.

Skorzystaj z oferowanej przez nas usługi ozonowania, a już wkrótce groźne wirusy, grzyby, bakterie i wszelkie nieprzyjemne zapachy znikną z pomieszczenia lub z auta!

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie? 

Ozon pozwoli się pozbyć szkodliwych grzybów, bakterii i wirusów z najmniejszych zakamarków. Dlatego ozonowanie pomieszczeń warto przeprowadzać zawsze wtedy, kiedy istnieje podejrzenie, że rozwija się w nich pleśń. Ten sposób dezynfekcji sprawdzi się również po przejęciu mieszkania od poprzednich lokatorów czy po kupieniu samochodu z drugiej ręki. Ozonowanie może być wykorzystywane:

  • wszędzie tam, gdzie jest duże ryzyko występowania wirusów i bakterii (np. w żłobkach, przedszkolach, szkołach);

  • gdzie wymagana jest czystość mikrobiologiczna – w przychodniach, szpitalach.

Ozonowanie jako sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów

Ozon to skuteczny utleniacz, który wchodzi w reakcje także z cząsteczkami uciążliwych zapachów i je neutralizuje. Ozonowanie pozwala pozbyć się woni odzwierzęcych, stęchlizny, dymu papierosowego, farb, lakierów, kwasu masłowego. Deodoryzacja, czyli stosowanie ozonu w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu, jest stosowana w mieszkaniach po zmarłych oraz w obiektach inwentarzowych.

Niech i Tobie ta bezpieczna metoda dezynfekcji pomoże pozbyć się z pomieszczeń zarodników grzybów, bakterii, wirusów oraz uciążliwych, trudnych do usunięcia woni. Za pomocą nowoczesnych urządzeń sprawnie wykonamy ozonowanie mieszkania, dużej hali, lokali gospodarczych i użytkowych, obiektów publicznych. Zgłoś się do nas – zaufaj naszemu doświadczeniu w odkażaniu pomieszczeń i w walce ze szkodliwymi drobnoustrojami.

Pozostałe usługi

Sprawdź również inne usługi.

Deratyzacja

Deratyzacja, czyli odszczurzanie, ma na celu zwalczenie szczurów i myszy w danym obiekcie.

Ozonowanie

Ozonowania polega na oczyszczaniu powietrza ozonem, czyli tlenem w formie cząsteczki złożonej z trzech atomów.

Dezynfekcja

Aby skutecznie i szybko się ich pozbyć, warto zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń.