Pest Control – Zwalczanie szkodników

Pest Control icon RGB

Zwalczanie mrówek Gdańsk | Gdynia | Sopot

Home /
Pest Control

Z jakiego powodu mrówki pojawiają się akurat w naszym domu?

Mrówki całe życie poszukują miejsc, w których mogą znaleźć pokarm i założyć kolonię. Z tego powodu mogą się więc pojawić w ogrodzie, a nawet wewnątrz domu czy mieszkania. Zamknięte pomieszczenia zapewniają im idealne schronienie oraz pożywienie (np. resztki jedzenia). Niektóre gatunki mrówek (np. mrówki faraona) zagnieżdżają się w domach ze względu na swoje upodobanie do ciepła.

Co zrobić, aby nie dopuścić do pojawienia się mrówek w domu, mrówek w ogrodzie?

Jak zadbać o to, aby obecność mrówek w domu nie stała się problemem? Przede wszystkim należy dobrze zabezpieczać wszelkie produkty spożywcze i śmieci organiczne. Pomocne będzie zachowywanie porządku w kuchni i usuwanie resztek pożywienia (w szczególności np. rozsypanego cukru czy rozlanych naporów). Dobrym pomysłem będzie również zabezpieczenie szczelin, przez które mrówki robotnice mogą się dostawać do domu.

Dlaczego należy wytępić mrówki w mieszkaniu?

Mrówki w domu czy mieszkaniu to, podobnie jak inne szkodniki, zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Owady są w stanie dostać się wszędzie, niekiedy wchodząc do produktów spożywczych. Ponadto ich obecność jest po prostu uciążliwa. Dlatego na pewno nie warto odwlekać zwalczania mrówek zaobserwowanych w pomieszczeniach mieszkalnych.

Zadzwoń do nas!

605473950

Mrówki bywają pożyteczne i przydatne, ale w niektórych przypadkach okazują się również uciążliwe. Skąd się biorą? Kiedy i dlaczego mrówki działają jak szkodniki? Jak skutecznie zwalczyć mrówki w domu czy ogrodzie? Sprawdź!

Jak zlikwidować gniazdo mrówek?

Zlokalizowanie gniazda mrówek to pierwszy krok do ich usunięcia na dobre. Niektóre gatunki (np. mrówki faraona, darniowe, gmachówki) mogą zagnieżdżać się w domu. Uciążliwe bywają jednak również mrówki ogrodowe zakładające gniazda wśród wypielęgnowanej zieleni. Zniszczenie gniazda nie jest bardzo trudne, choć niektóre dostępne metody są dość drastyczne, Można je np. polać wrzątkiem. Jeśli dotrze do królowej, mrówki w ogrodzie przestaną być problemem. Podobnie działają soda oczyszczona lub mąka kukurydziana wysypane na gniazdo lub ścieżki, po których poruszają się owady. Oczywiście można też zastosować specjalistyczne preparaty chemiczne do zwalczania mrówek.

Domowe sposoby na mrówki w domu – sprawdzone rozwiązania

Co z naturalnych preparatów skutecznie odstrasza mrówki? To np.:

  • cynamon, majeranek, lawenda oraz nagietek – zawierają substancje zapachowe odstraszające mrówki, dlatego odpowiednie rośliny posadzone w ogrodzie pozwalają wytępić mrówki;

  • ocet lub sok z cytryny – można łatwo wykorzystać w domu, np. spryskując trasy, po których poruszają się mrówki;

  • olejki eteryczne – zapewniają podobny efekt jak rośliny, a do aromatów, których nie lubią mrówki, należy zaliczyć cytrynę, lawendę, miętę i cynamon;

  • wywar, wyciąg lub gnojówka z bylicy piołun – odstraszają mrówki, ale zapobiegaja także rozwojowi roślin w okolicy.

Niezawodne zwalczanie mrówek w domu – usługi firmy Pest Control

Dokuczają Ci mrówki w domu lub ogrodzie? Domowe sposoby nie działają lub po prostu nie masz siły na samodzielną walkę z inwazją mrówek? Postaw na fachowe wsparcie firmy Pest Control. Pomożemy skutecznie pozbyć się mrówek z każdego miejsca. Stosujemy wyłącznie sprawdzone i dokładne metody. Działamy w całym Trójmieście i okolicach – zapraszamy do kontaktu!

Pozostałe usługi

Sprawdź również inne usługi.

Monitoring HACCP

Cykliczne monitorowanie obiektu pozwala na szybkie wykrycie potencjalnego zagrożenia w postaci szkodników oraz jego wyeliminowanie.

Ozonowanie

Ozonowania polega na oczyszczaniu powietrza ozonem, czyli tlenem w formie cząsteczki złożonej z trzech atomów.

Dezynfekcja

Aby skutecznie i szybko się ich pozbyć, warto zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń.