Pest Control – Zwalczanie szkodników

Pest Control icon RGB

Odpluskwianie Gdańsk I Gdynia I Sopot

Home /
Pest Control

Czym są pluskwy i jak wyglądają?

Pluskwa domowa to niewielki, kilkumilimetrowy owad. Ma ubarwienie czerwono-brązowe od góry i jasnobrązowe od spodu oraz owalny kształt przypominający pestkę jabłka. Pluskwy mają trzy pary cienkich odnóży zakończonych pazurami, które umożliwiają im przyczepianie się do skóry. Żywią się krwią ludzi oraz zwierząt domowych, pozostawiając po sobie charakterystyczne ślady po ugryzieniach.

Gdzie znaleźć pluskwy w domu?

Pluskwy wychodzą na żer głównie w nocy, a swoje kryjówki najczęściej mają w sypialni. Mogą być obecne w materacu, w stelażu łóżka, w listwach przypodłogowych czy w pościeli. Problem pluskiew można rozpoznać również poprzez:

  • czerwone ślady ugryzień na skórze domowników, a także ślady krwi na pościeli lub nocnej odzieży,

  • charakterystyczny słodki zapach (porównywany często do gnijących malin) w sypialni lub w pobliżu łózka,

  • widoczne ślady żywych lub martwych owadów, a także jaja lub wylinki larw w pobliżu łózka i materaca.

Insekty są niewielkie, ale dostrzegalne gołym okiem. Dlatego ich zaobserwowanie oraz ocena skali problemu nie powinny być bardzo trudne. Domowe odpluskwianie często jednak nie zdaje egzaminu – najlepiej skorzystać z profesjonalnego wsparcia, które zapewnia skuteczne zwalczanie tych szkodników.

Zadzwoń do nas!

605473950

Pozbądź się nieproszonych gości z domu! Postaw na profesjonalne odpluskwianie i ochroń swoich bliskich przed ugryzieniami tych szkodników żywiących się krwią zwierząt ciepłokrwistych. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc w zwalczaniu pluskwy domowej.

Skąd najczęściej biorą się pluskwy w domu?

Wbrew obiegowej opinii pluskwy w domu nie są wynikiem niedostatecznej higieny. Owady bardzo lubią bowiem czyste miejsca. Do domów dostają się np. wraz z nowymi meblami czy z bagażem, a nawet na ubraniach. Pluskwy domowe można przynieść ze sobą z hotelu oraz niemal każdego miejsca publicznego. Co więcej, owady mogą przemieszczać się samodzielnie, np. z sąsiednich mieszkań. Dlatego odpluskwianie często warto przeprowadzić wśród wszystkich sąsiadów.

Ugryzienia pluskwy domowej

Ugryzienia pluskiew są dość charakterystyczne. Owady pozostawiają na ciele czerwone punkciki, które najczęściej układają się w linię prostą lub w trójkąt. Często bywają mylone z ugryzieniami pcheł. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, szyi, klatce piersiowej, rękach lub plecach (na nogach lub stopach jedynie sporadycznie). Niejednokrotnie powodują silny świąd, ale warto powstrzymać się od drapania, aby uniknąć ryzyka infekcji.

Dlaczego my?

Zwalczanie pluskiew nie jest łatwe, a domowe sposoby często nie zdają egzaminu. Dlatego warto postawić na usługi profesjonalistów. Zadbamy o to, aby obecność pluskiew w Twoim domu lub siedzibie firmy stała się tylko złym wspomnieniem. Stosujemy sprawdzone środki owadobójcze rozprowadzane metodami takimi jak oprysk szczegółowy oraz zamgławianie ULV. Dzięki temu preparaty docierają we wszystkie zakamarki, pozwalając zwalczyć pluskwy raz na zawsze.

Zwalczanie pluskwy domowej przez naszych specjalistów

Usuwanie pluskiew cechuje się obecnie wysoką skutecznością. Stosowane przez nas metody chemiczne są również bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Pamiętaj – aby możliwe było całkowite usunięcie pluskiew z domu, należy przeprowadzić kompleksowe działania obejmujące profesjonalny zabieg w mieszkaniu oraz dokładne pranie pościeli i odzieży. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Pozostałe usługi

Sprawdź również inne usługi.

Monitoring HACCP

Cykliczne monitorowanie obiektu pozwala na szybkie wykrycie potencjalnego zagrożenia w postaci szkodników oraz jego wyeliminowanie.

Ozonowanie

Ozonowania polega na oczyszczaniu powietrza ozonem, czyli tlenem w formie cząsteczki złożonej z trzech atomów.

Dezynfekcja

Aby skutecznie i szybko się ich pozbyć, warto zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń.