Pest Control – Zwalczanie szkodników

Pest Control icon RGB

Odkomarzanie Gdańsk | Gdynia | Sopot

Home /
Pest Control

Co to jest odkomarzanie?

Odkomarzanie to zabieg zwalczania komarów (a także podobnych owadów, takich jak np. meszki czy kleszcze) z danego terenu. Procedura może być realizowana metodą chemiczną biologiczną, fizyczną lub ich kombinacją. Zastosowanie odpowiednich środków pozwala wpływać na cykl życiowy komarów i zabijać dorosłe osobniki. Efektem jest znaczne ograniczenie występowania komarów na danym obszarze.

Jak wygląda odkomarzanie?

Przeprowadzenie zabiegu odkomarzania jest możliwe różnymi metodami chemicznymi, takimi jak zamgławianie przestrzenne (termiczne, czyli gorącą mgłą lub ULV – zimną mgłą) lub oprysk. Wykorzystywać można również środki biologiczne (preparaty mikrobiologiczne działające na larwy), a także metody fizyczne mające skutecznie zniechęcić samice komarów do składania jaj na powierzchni wody oraz zapobiegać przyczepianiu się poczwarek, a co za tym idzie rozwojowi komarów do postaci dorosłej.

Ile kosztuje odkomarzanie ogrodu?

Cena usługi jest uzależniona m.in. od wybranej metody odkomarzania oraz wielkości terenu, na którym ma być przeprowadzone. Zwalczanie komarów w ogrodzie przeciętnej wielkości kosztuje kilkaset złotych. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania precyzyjnej wyceny!

Zadzwoń do nas!

605473950

Masz dość swędzących ugryzień i uciążliwego brzęczenia koło ucha? Chcesz móc swobodnie przebywać na świeżym powietrzu i cieszyć się letnimi wieczorami bez obaw o bezlitośnie atakujące komary? Postaw na skuteczne odkomarzanie ogrodu i zapomnij nieznośnych owadach!

Likwidacja i usuwanie komarów – metoda chemiczna

Metoda chemiczna wykorzystuje preparaty owadobójcze (insektycydy) zwalczające komary na każdym etapie ich rozwoju. Zabieg odkomarzania należy przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, przy bezwietrznej pogodzie – zapewnia to najwyższą skuteczność zabiegu.

Odkomarzanie metodą zamgławiania przestrzennego

Zamgławianie przestrzenne polega na nanoszeniu insektycydów w formie mgły chemicznej. Kropla preparatu jest w tym przypadku mniejsza i lżejsza niż przy oprysku, co umożliwia jej dotarcie we wszystkie pożądane miejsca. Mgłę chemiczną można rozpylać wśród roślin, ponieważ znakomicie penetruje nawet gęste szuwary czy zarośla i zapewnia dokładną aplikację środków owadobójczych.

Likwidacja i usuwanie komarów metodą biologiczną

Metoda biologiczna polega na zastosowaniu środków mikrobiologicznych w miejscach, w których rozwijają się larwy komarów i uniemożliwienie im dalszego rozwoju. Są to przede wszystkim wody stojące – sadzawki, stawy, rowy melioracyjne, oczka wodne i inne zbiorniki wodne. Środki biologiczne mają działanie selektywne. Oznacza to, że nie działają negatywnie na inne gatunki owadów.

Odkomarzanie metodą fizyczną

Odkomarzanie metodą fizyczną polega na tworzeniu cienkiego filmu silikonowego na powierzchni wód stojących. Uzyskiwane tym samym niskie napięcie powierzchniowe zniechęca dorosłe komary (samice) do składania jaj, a jednocześnie zapobiega przyczepianiu się poczwarek do powierzchni wody. Ta metoda odkomarzania nie wpływa na inne organizmy wodne, a silikony rozkładają się na bezpieczne dla środowiska krzemiany.

Dlaczego my?

Postaw na profesjonalne zwalczanie komarów w Twoim otoczeniu! Wykorzystujemy sprzęt i środki chemiczne, które pozwalają w krótkim czasie uzyskać bardzo dobre efekty -bez szkody dla pożytecznych owadów. Chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować zabieg zwalczania komarów na danym terenie? Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Pozostałe usługi

Sprawdź również inne usługi.

Monitoring HACCP

Cykliczne monitorowanie obiektu pozwala na szybkie wykrycie potencjalnego zagrożenia w postaci szkodników oraz jego wyeliminowanie.

Ozonowanie

Ozonowania polega na oczyszczaniu powietrza ozonem, czyli tlenem w formie cząsteczki złożonej z trzech atomów.

Dezynfekcja

Aby skutecznie i szybko się ich pozbyć, warto zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń.